Artık Kan Dökülmesin pdf – Yandex indir

Artık Kan Dökülmesin pdf – Yandex indir

Ukraynalı Sovyet yazar Mihaylo Stelmah, kitaplarında kullandığı şiirsel dili, manzaraları, müziği ve romantik sembolizmiyle tanınmaktadır. Doğanın ve insanın güzelliğine olan inancını, Ukrayna kültürüyle harmanlaması onun imzası gibidir.
Yazarın Lenin Ödülü aldığı Artık Kan Dökülmesin romanı da isminin hakkını vererek devrimci hümanizmin öne çıktığı, mücadelenin aslında insan için yapıldığının altının çizildiği bir eserdir.
Romanın ana hikayesi oldukça fırtınalı bir yıl olan 1920’de, bir Ukrayna kasabasında geçmektedir. Sovyet Hükümetinin toprak reformu ve yoksul köylüye toprak dağıtılması, buna karşı çıkan eski toprak sahipleri, ve onların beslediği haydut çeteleri, bu çetelere karşı koymaya çalışan yerel komiteler, Kızılordu ve ÇEKA görevlileri romanın ana omurgasını oluştururken; diğer yandan, genel olarak Ukrayna’nın iç savaş yıllarındaki politik atmosferi gözler önüne seriliyor.
 

Artık Kan Dökülmesin isimli 332 sayfadan oluşan kitap ; Mihaylo Stelmah tarafından yazılmış ve YAR YAYINLARI yayınevinin 30.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Altın Zincir - Son Saatler (Ciltli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Altın Zincir - Son Saatler (Ciltli) indir, Altın Zincir - Son Saatler (Ciltli) oku ve Altın Zincir - Son Saatler (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Artık Kan Dökülmesin pdf – Yandex indir - PDF indir