Arnavutluk: Suçlar ve Seraplar Arasında pdf – Yandex indir

tarafından
4
Arnavutluk: Suçlar ve Seraplar Arasında pdf – Yandex indir

Arnavutluk… Avrupa’nın bu küçük ve tamamıyla kendine has ülkesi 1990’ların başında büyük çalkantılar yaşadı.
Enver Hoca’nın kurduğu tek parti, tek adam rejiminden, halkın talebiyle çoğulcu demokrasiye geçti. Arnavutluk’un önemli yazarlarından Besnik Mustafaj, bütün bu sürecin tanığı olduğu kadar aktörlerinden biriydi de. Fitili ateşleyen öğrenci hareketine doğrudan destek verdi, Demokrat Parti’nin kurucuları arasında yer aldı ve bu partiden milletvekili seçildi.
 
Arnavutluk: Suçlar ve Seraplar Arasında, ülkenin içinden geçtiği çalkantılı süreci birinci elden tanıklıkla gözler önüne seriyor: diktatörlüğün yarattığı psikolojik, siyasi ve ahlaki tahribat, coşkulu sokak gösterileri, demokrasiye geçiş sürecinin getirdiği büyük umutlar ve hayal kırıklıkları, ardından gelen göç dalgası…
Kitabın sonunda yer alan “Küçük Arnavut Ansiklopedisi” ise, ülkenin siyasi ve toplumsal hayatına aşina olmayanlar için aydınlatıcı şifreler içeriyor.
 

Arnavutluk: Suçlar ve Seraplar Arasında isimli 232 sayfadan oluşan kitap ; Besnik Mustafaj tarafından yazılmış ve KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ yayınevinin 08.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sevgi Taşıyan Kuş pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Sevgi Taşıyan Kuş indir, Sevgi Taşıyan Kuş oku ve Sevgi Taşıyan Kuş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Arnavutluk: Suçlar ve Seraplar Arasında pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.