Arnavut Kültürünün Renkleri pdf – Yandex indir

tarafından
8
Arnavut Kültürünün Renkleri pdf – Yandex indir

Arnavut psikokültürel modellemesinin profil özellikleri nedir? Arnavut psikokültürel modelleri, Avrupa halkları ve diğer komşu halkların, özellikle yoğun ilişkide olduğu halklarınkiyle ne kadar benzerlik veya hangi farklılıkları taşır? Arnavut kültürünün oluşumuna, değişimine ve muhafazasına etki eden ana faktörler nelerdir? Bu faktörler zaman içerisinde veya yakın geçmişte kendini nasıl dönüştürdü? Arnavut kültürünün geleceği için, en azından kısa vadeli gelişimi için ne gibi bir tahminde bulunabiliriz?

Zühdi Dervişi, çağdaş sosyolojik anlayışlara dayanarak bahsedilen meselelerin özünü aydınlatmaya çalışıyor. Bu kitabın sayfalarında Arnavut kültürü, kendine özgü yüzlerce farklı özelliği bulunan bir mozaik olarak değerlendiriliyor. Bu farklılıklar içerisinde geçmişte, günümüzde ve gelecekteki yansımalarıyla Arnavut kültürü analiz ediliyor.
 
 

Arnavut Kültürünün Renkleri isimli 288 sayfadan oluşan kitap ; Zühdi Dervişi tarafından yazılmış ve KAKNÜS YAYINLARI yayınevinin 07.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kültür Kuramı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kültür Kuramı indir, Kültür Kuramı oku ve Kültür Kuramı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Arnavut Kültürünün Renkleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.