Arapçada Zamanlar ve Birleşik Fiiller pdf – Yandex indir

tarafından
12
Arapçada Zamanlar ve Birleşik Fiiller pdf – Yandex indir

Açıklama: Arapçadan Türkçeye ve Türkçeden Arapçaya yapılan yazılı metin ve sözlü çevirilerde birçok hata yapıldığını görmekteydik. Bu hataların sebeplerinden birinin de bu dillerdeki zamanları ve birleşik fiilleri iyi bilmemek olduğunu fark ettik. Bunun üzerine bir kitap yazmaya karar verdik. Bu konuyla ilgili daha önce yapılmış çalışmaların çoğunu inceledik. Ancak gördük ki hemen hepsinde ya Türkçeyi iyi bilmemekten ya da modern standart Arapçayı iyi bilmemekten kaynaklı birçok hata var.
Arapçada Zamanlar ve Birleşik Fiiller adlı bu eserde, tüm zamanların ve birleşik fiilerin örnek çekim tablolarını verdik. Birden fazla yardımcı fiil ile yapılabilen çekimlerin çoğunlukla sadece yardımcı fiillerini verip her birinin çekim tablolarını vermeye gerek duymadık. Bu kitapta Türkçedeki tüm zamanların ve birleşik fiillerin Arapçadaki karşılıklarını tanıyacaksınız. Ancak bunları öğrenmek için verilen tabloları esas alarak çok sayıda farklı fiilin çekimini yapmalısınız. Tablolarda verilen formları tam olarak zihninize yerleştirinceye kadar bu alıştırmalara devam etmelisiniz.
 

Arapçada Zamanlar ve Birleşik Fiiller isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Süleyman Altay tarafından yazılmış ve CANTAŞ YAYINCILIK yayınevinin 19.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Arapçada Zamanlar ve Birleşik Fiiller pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.