Araçlar ve Silahlar Dijital Çağın Vaatleri ve Tehlikeleri pdf – Yandex indir

tarafından
19
Araçlar ve Silahlar  Dijital Çağın Vaatleri ve Tehlikeleri pdf – Yandex indir

“Elinizdeki kitap; teknolojinin hem bize nasıl güç kattığını hem de bizi nasıl tehdit ettiğini renkli bir anlatımla, üstelik bu işin içinden kişilerin bakış açısıyla aktarıyor. Tam zamanında çıkan bu çalışma, dijital gelecekte gizlilikten siber saldırılara varan konularda kendimize nasıl bir rota çizeceğimize kılavuzluk ediyor.”—WALTER ISAACSON, Geleceği Keşfedenler ve Steve Jobs kitaplarının yazarı
“Büyük teknolojiyi ehlileştirmek kolay olmayacak ama bu kitap… nereden başlanacağını gösteriyor.”—The Financial Times
 
Her yeri saran dijital dönüşüm büyük vaatler sunsa da kritik bir dönüm noktasındayız: Dünya, bilgi teknolojisini hem güçlü bir araca hem de dehşet verici bir silaha dönüştürmüş durumda. Yapay zekâ gibi giderek daha da güç kazanan icatların belirlediği bir çağı yönetmek için yeni yaklaşımlar gerekeceği ortada.
Acaba bu yeni çağda kamu güvenliği, bireysel kolaylık ve kişisel gizlilik arasında doğru dengeyi nasıl kuracağız? Ülkelerimizi, işletmelerimizi veya kişisel yaşamlarımızı yıkmak üzere bu teknolojiyi kullanan siber saldırılara karşı kendimizi nasıl koruyacağız? Tüm toplumlarda dalga dalga görülen ekonomik etkilerini nasıl yöneteceğiz? Acaba çocuklarımızın iş bulabileceği bir dünya mı yaratıyoruz? Yoksa kontrol bile edemeyeceğimiz bir dünya mı?
Araçlar ve Silahlar’da Microsoft’un kıdemli yöneticileri Brad Smith ve Carol Ann Browne, çağımızın en dikenli meseleleriyle karşı karşıya kalan dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birinin kokpitinden büyüleyici bir anlatı sunuyor: Kişisel verilerin gizliliği, siber suç ve siber savaşla sosyal medya, yapay zekânın bizi soktuğu ahlaki çıkmazlar, büyük teknolojilerin toplumsal eşitsizlikle ilişkisi, kısa ve uzun vadede demokrasilerin yüzleşeceği zorluklar… Peki, tüm bunlarla nasıl mücadele edeceğiz?
Her şeyin dijitalleşmesine ivme kattığımız bu dönemde, teknolojinin sunduğu muazzam vaatlerle varoluşa yönelik tehditleri arasında nasıl denge kurulması gerektiğine dair dürüstçe, derin bir hesaplaşma…
 

Araçlar ve Silahlar
Dijital Çağın Vaatleri ve Tehlikeleri isimli 400 sayfadan oluşan kitap ; Brad Smith tarafından yazılmış ve KRONİK KİTAP yayınevinin 19.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Zor Zamanlarda Şirket Stratejileri : Pandemi ve Krizlerle Başa Çıkabilmek pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Zor Zamanlarda Şirket Stratejileri : Pandemi ve Krizlerle Başa Çıkabilmek indir, Zor Zamanlarda Şirket Stratejileri : Pandemi ve Krizlerle Başa Çıkabilmek oku ve Zor Zamanlarda Şirket Stratejileri : Pandemi ve Krizlerle Başa Çıkabilmek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Araçlar ve Silahlar Dijital Çağın Vaatleri ve Tehlikeleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.