Ara Dinkjian Şarkıları pdf – Yandex indir

tarafından
24
Ara Dinkjian Şarkıları pdf – Yandex indir

Türkiye’de ve Yunanistan’da, Sezen Aksu ve Eleftheria Arvanitaki gibi popüler şarkıcılara verdiği bestelerle müzikseverlerin gönlünde yer edinmiş; İsrail’de hem dini repertuvar içinde kutsal müzik metinlerine hem de popüler şarkılara imzasını atmış; Night Ark ismiyle kurduğu kuartetle Amerika’da, dünya müziği sahnesinin avangard projelerinden birinin yaratıcısı olmuş ünlü besteci ve udi Ara Dinkjian’ın yaşam öyküsünü okumak, eserleri üzerine çalışabilmek eminiz ki bu kitabı edinen müzikseverler için hayli keyifli olacaktır. Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan Ara Dinkjian Şarkıları, bugüne dek yirmi dört farklı ülkede sahne alan, besteleri dünyaca ünlü müzisyenler tarafından on altı farklı dilde kaydedilen ve özgün tarzıyla dünyanın en iyi ud icracılarından biri olan Ara Dinkjian’ın bu renkli kariyeri boyunca ürettiği seksenin üstünde eserin notasını bir araya getiriyor. Bu şarkılar arasında Ağladıkça’dan Sarışın’a, Vazgeçtim’den Yine Mi Çiçek’e Türkiye’de hafızalarımızda ve yüreğimizde yer etmiş onlarca “hit” var. Müzikolog Burcu Yıldız tarafından kaleme alınan ve çok sayıda fotoğrafla beslenen “Müzikal yaşam öyküsü” de, yolu Dinkjian’la kesişmiş müzisyen dostlarının tanıklıklarının da desteğiyle, sanatçının hayatı ve müziğine dair arka planı ortaya çıkarak, Ara Dinkjian Şarkıları’nı genç müzisyenlere ilham verecek dört başı mamur bir sanatçı kitabı haline getiriyor.
 

Ara Dinkjian Şarkıları isimli 252 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve ARAS YAYINCILIK yayınevinin 17.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İstanbul’un Engin Sesi 40 Yılın Ardından Münir Nureddin Selçuk pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İstanbul’un Engin Sesi 40 Yılın Ardından Münir Nureddin Selçuk indir, İstanbul’un Engin Sesi 40 Yılın Ardından Münir Nureddin Selçuk oku ve İstanbul’un Engin Sesi 40 Yılın Ardından Münir Nureddin Selçuk pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ara Dinkjian Şarkıları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.