Antroposofik Öncü Düşünceler pdf – Yandex indir

Antroposofik Öncü Düşünceler pdf – Yandex indir

“Burada verilen öncü düşünceler, konuları çalışmak ve tartışmaya açmak içindir. Burada bahsettiğimiz konular diğer kitaplarda, ders notlarında bulunacaktır. Böylece açılan konular genişletilebilir ve gruplardaki tartışmalar bunların etrafında toplanabilir.” Rudolf Steiner
Bu önemli çalışma, Rudolf Steiner’in “öncü düşünceleri” veya yol gösterici ilkelerini ve Antroposofi Topluluğuna yazdığı mektupları içerir. Kısa, özlü ifadeler kullanan Steiner, manevi bilimini, yönlendirici düşünceyi genişleten ve konuyu, çevresindeki öğeleriyle birlikte ele alan “mektuplarının” eşlik ettiği modern bilgi yolu olarak özlü bir şekilde sunar.

Bu 185 öncü düşünce, Steiner’in temel fikirlerinin paha biçilmez, açık özetlerini oluşturur, aslında bütün Antropozofiyi içerirler. Doktrin olarak değil, kişinin ruhsal bilimle ilgili incelemesini ve tartışmasını teşvik etmek ve odaklamak için tasarlanmıştırlar.

“Antropozofi, insandaki Spiritüel’i evrendeki Spiritüel’e yönlendirmek için bir bilgi yoludur …”

“Duyu algısından türetilen bilginin sınırları ile içgörünün tüm sınırlarına alabildiğine inananlar var. Ancak bu sınırlarda nasıl bilinçli hale geldiklerini dikkatle gözlemlerlerse, sınırların bilincinde, onları aşma yetilerini bulacaklardır.” ―Rudolf Steiner…
 
 

Antroposofik Öncü Düşünceler isimli 250 sayfadan oluşan kitap ; Rudolf Steiner tarafından yazılmış ve MİTRA YAYINLARI yayınevinin 05.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Antroposofik Öncü Düşünceler pdf – Yandex indir - PDF indir