Antroposen ve Yeni İnsan pdf – Yandex indir

tarafından
4
Antroposen ve Yeni İnsan pdf – Yandex indir

Bu kitabı Antroposen konusunu toplumsallaştırma yolunda mütevazı bir adım olarak okuyabilirsiniz. Elbette politik bir duruşu var buradaki yazıların. Salt bir betimleme veya kavram tanıtımı değil. Amaç buradaki yazılar aracılığıyla ani ekosistem değişimi ve onun yarattığı insanlık krizi hakkında okuru bilgilendirmek. Şikayeti, hüznü ve kıyametçiliği terk edip mücadelenin içinde olmanın önümüzdeki tek doğru patika olduğunu savunmak.
 
Bu nedenle Cerattepe’den Kaz Dağları’na, Akbelen’den Kuzey Ormanları’na ekoloji ve yaşam mücadeleleri Antroposen’in başkaldırı tarzı olmuştur artık. İrrasyonel bir biçimde büyümeye odaklı vahşi ve talancı kapitalist düzenin karşısına dikilen rasyonalite budur.
 
Bu çağın isyanı adaleti önceler, holistik düşünür, ontolojik alanda bir sıçrayış yaşamıştır; insan olan ve olmayanları birbiriyle ilişkileri içinden ve hiyerarşik olmayan bir zeminden kavrar. Toplumsal alanda unutulmuş örgütlülüğü yeniden keşfeder. Türlerarası dayanışmanın ve birbirinden güç almanın çağını inşa etmektir hedef. Yanımıza sadece sınıfsal olarak ezilenleri değil, şirket-devlet gericiliği karşısında ezilmeleri bakımından kardeş olan tüm canlıları ve grupları katmaktır mesele.
 
Günbegün maruz bırakıldığımız orantısız Golyat kötülüğünün karşısında durabilecek güçte bir Davut sadece özgeci ve tüm varlıkları kucaklayan bir ortak iradeden türeyebilir.
 

Antroposen ve Yeni İnsan isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Çiler Çilingiroğlu tarafından yazılmış ve YENİ İNSAN YAYINEVİ yayınevinin 25.10.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Antroposen ve Yeni İnsan pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.