Anitkabir’deki Kadın Eli – Sabiha Rıfat Gürayman pdf – Yandex indir

tarafından
7
Anitkabir’deki Kadın Eli – Sabiha Rıfat Gürayman pdf – Yandex indir

 
Endüstrileşme sonrası bir iktidar alanı olan teknolojinin toplumsal cinsiyetle ilişkisi hep sancılı olmuştur. Bu nedenle “kadın” ve “mühendis” sözcüklerinin birlikte anılmasının yadırganmadığı günlere ulaşmak, dünyada da ülkemizde de uzun bir süreç almıştır. Türk kadınlarının erkek mesleği olarak tarif edilen bu meslekte var olma istekleri ve kararlılıkları ancak Atatürk’ün desteği ve yönlendirmesiyle mümkün olabilmiştir.
Bu kitapta, Türk mühendis kadınların cesur öncüsü olmayı başarmış Sabiha Rıfat Gürayman’ın yaşamı Anıtkabir inşaatına paralel olarak anlatılmaktadır. Çünkü o, büyük bir hayranlık ve minnetle andığı Atatürk’e olan borcunu Anıtkabir inşaatındaki göreviyle ödediğini ifade etmiştir.
 

Anitkabir’deki Kadın Eli – Sabiha Rıfat Gürayman isimli 136 sayfadan oluşan kitap ; Günseli Naymansoy tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 05.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ebü’l Fida Coğrafyası pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Ebü’l Fida Coğrafyası indir, Ebü’l Fida Coğrafyası oku ve Ebü’l Fida Coğrafyası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Anitkabir’deki Kadın Eli – Sabiha Rıfat Gürayman pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.