Anılar, Mutfaklar, Sofralar pdf – Yandex indir

tarafından
11
Anılar, Mutfaklar, Sofralar pdf – Yandex indir

anılar, mutfaklar, sofralar… derleyen: Ayşe Pirhasoğlu Akbaş Seçkin kitapçılarda, www.oglak.com’da, Zambak Sokak, 21 Beyoğlu’nda ve internet satış noktalarında… (…) Elinizde tuttuğunuz bu kitap fikri Çamlıhemşin’de doğdu. Emel Bahçıvan ile Çamlıhemşin’de tanıştık. Yemek üzerine konuşmalar, sonra yazışmalar, anneanne ve babaannelere ait yemek tarifleri, bizi onların anılarını anlatmaya kadar götürdü. Bir gün Emel, “Keşke bu anıları, yaşanmışlıkları, yemek tariflerini derlesek toplasak” dedi… İçime bir tohum attı. Kuzey Ege’de, Kazdağları’nın eteklerinde birdenbire yazmaya başladım. Geçmişte yaşananlar, sofraların lezzetleri, kalplerin hüznü, gönüllerin coşkusu, ritüeller, gelenekler… (…) Sonra tarifler, anılar akmaya başladı. Bazı yazılar aile meclisleri toplanarak yazıldı; bazen gözyaşları bazen de kahkahalar kelimelere eşlik etti. Yazarken kökleriyle buluştuğunu, yazmanın kendisine iyi geldiğini, ferahladığını, hatta geçmişle helalleştiğini söyleyenler oldu. (…) Kitaptaki her bir hikâye sizin de yüreğinizde, zihninizde çoğalsın; yeni yolculuklara kapı aralasın ve ne olursa olsun yüzümüzü geleceğe dönerken kadime sırtımızı dönmeyelim, hayatın anlamından asla uzaklaşmayalım. Ayşe Pirhasoğlu Akbaş’ın derlediği unutulmaz anılara eşlik eden çok özel tariflerle birlikte Anılar, Mutfaklar, Sofralar… Oğlak Gastronomi kitapları arasında…
 

Anılar, Mutfaklar, Sofralar isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve OĞLAK YAYINLARI yayınevinin 06.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Güz Ekimi Geniş Zamanın Hikayesi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Güz Ekimi Geniş Zamanın Hikayesi indir, Güz Ekimi Geniş Zamanın Hikayesi oku ve Güz Ekimi Geniş Zamanın Hikayesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Anılar, Mutfaklar, Sofralar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.