Anayasa Yargısı ve Maliye pdf

Anayasa Yargısı ve Maliye pdf

Anayasa Mahkemesinin gerek norm denetimi ve gerekse bireysel başvuru denetimi yoluyla maliye disiplininin farklı alanlarına yönelik olarak pek çok karar verdiği, bireysel başvuru denetimine başlanmasından sonra özellikle temel hak ve özgürlükler bağlantılı bakış açısının kararlara egemen olmaya başladığı görülmektedir. Öte yandan yaşanan mali gelişmeler ve küreselleşme dolayısıyla hukukun en dinamik alanlarından biri olan mali hukuk ve maliye biliminin diğer alt dallarında önemli değişiklikler meydana gelmekte, bu alanlara ilişkin meseleler sürekli güncelliğini korumaktadır. Bu noktada bilim insanlarına düşen görev, bir yandan hukuk alanında ve özelde Anayasa yargısı alanında diğer yandan maliye disiplininde yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek tespit ve görüşleriyle Maliye biliminin ve hukukun gelişmesine katkı sağlamaktır. Bu çerçevede, duyulan ihtiyaca istinaden, maliye başta olmak üzere, hukuk ve sosyal bilimler alanında çalışan ve konuya ilgi duyan değerli bilim insanlarının katkılarıyla bu çalışma hazırlanmıştır.
 

Anayasa Yargısı ve Maliye isimli 415 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Betül Hayrullahoğlu tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 08.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Axel Honneth'in Toplum Felsefesinde Tanınma ve Özgürlük pdf başlıklı makalemizde Axel Honneth'in Toplum Felsefesinde Tanınma ve Özgürlük indir, Axel Honneth'in Toplum Felsefesinde Tanınma ve Özgürlük oku ve Axel Honneth'in Toplum Felsefesinde Tanınma ve Özgürlük pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Anayasa Yargısı ve Maliye pdf - PDF indir