Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Kararlarının Anayasal Vergilendirme İlkeleri Yönünden Analizi Tanıtımı pdf – Yandex indir

tarafından
30
Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Kararlarının Anayasal Vergilendirme İlkeleri Yönünden Analizi Tanıtımı pdf – Yandex indir

Anayasa ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin ortak koruma alanında bulunan hakların ihlali halinde Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru yolu on yılı aşkın süredir hukuk sistemimizde yerini almaktadır. Vergi hukukunu ilgilendiren hak ihlallerinde Anayasa Mahkemesinin vermiş olduğu bireysel başvuru kararlarının incelendiği çalışmada, Anayasal vergilendirme ilkelerinin yerine ve önemine dikkat çekilmiştir.
İlkelere teorik ve pratik açıdan ayrı ayrı bakılmış, Anayasa Mahkemesinin değerlendirmelerine örnek kararlar üzerinden yer verilmiştir. Erişime açık olan kararlar üzerinden vergi hukuku ile ilgili ihlal edildiği ileri sürülen hakların neler olduğu, bireysel başvuruda ne tür kararların verildiği, hukuki olayın özeti, hak ihlal edilmiş ise ihlalin giderim şekli tablo haline getirilmiştir. Bireysel başvuruya konu edilen haklarda yaşanan ihlallerin azaltılması/yaşanmaması için Anayasal vergilendirme ilkelerinin teoriden pratiğe dönüşmesi önem arz etmektedir. Bireysel başvuru prosedürüne de ayrıca yer verilen çalışmanın vergi hukuku ile ilgilenen herkese faydalı olmasını temenni ederiz.
 

Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Kararlarının Anayasal Vergilendirme İlkeleri Yönünden Analizi Tanıtımı isimli 229 sayfadan oluşan kitap ; Nevin Gönültaş tarafından yazılmış ve LEGAL YAYINCILIK yayınevinin 12.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yabancı Mahkeme Kararlarının Tanınması ve Tenfizi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yabancı Mahkeme Kararlarının Tanınması ve Tenfizi indir, Yabancı Mahkeme Kararlarının Tanınması ve Tenfizi oku ve Yabancı Mahkeme Kararlarının Tanınması ve Tenfizi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Kararlarının Anayasal Vergilendirme İlkeleri Yönünden Analizi Tanıtımı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.