Analitik Felsefe Okumaları pdf – Yandex indir

tarafından
6
Analitik Felsefe Okumaları pdf – Yandex indir

Son dönemlerde Türkçede analitik felsefeyle ilgili yazında bir artış gözlemlense de çoğu metnin çeviri olması ve metinlerin doğduğu tartışma çerçevesinin aktarılmamış olması analitik felsefeye olan ilginin sınırlı kalmasına neden olmaktadır. Bu çalışmada, analitik felsefeyi tarihsel kökleri itibariyle değil, işlediği felsefi sorunlar ve bu sorunları işleme tarzıyla göstermek istedik. Bu sayede, hem analitik felsefeyle ne yaptığımızın ve ne yapmak istediğimizin anlaşılmasını hem de Türkçe literatürü genişletecek bir çerçeveyi sunma peşindeyiz.
 
Elinizdeki bu mütevazı çalışmanın felsefeye ilgi duyan ama ülkemizde daha yaygın bir şekilde yapılan kıta felsefesinde aradığını bulamayan okurlara yol göstermesi en büyük dileğimizdir. Felsefe, bir tartışma geleneğiyle oluşmuşsa aynı şekilde tartışmalarla geleceği şekillendirecektir. Bu anlamda, samimi felsefe tartışmalarının kıta felsefesi yanında analitik felsefenin de katkılarıyla oluşacağı açıktır. Umuyoruz ki bu tartışmalarda yer alacak geleceğin felsefecileri, buradaki metinlerden faydalanarak kendi yolculuğuna çıksın.
 
 

Analitik Felsefe Okumaları isimli 124 sayfadan oluşan kitap ; Yasin Ramazan tarafından yazılmış ve ESKİYENİ YAYINLARI yayınevinin 29.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Analitik Felsefe Okumaları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.