Anadolu Kültüründe Özlü Sözler pdf – Yandex indir

tarafından
4
Anadolu Kültüründe Özlü Sözler pdf – Yandex indir

ANADOLU KÜLTÜRÜRNDE ÖZLÜ SÖZLER
Dr. Doğan Birgül
Bizim Kitaplar
Bu kitap, “Anadolu Türk Kültürünün” özünü oluşturan yazılı olmasa da Türk halkının nesilden nesile sözlü olarak aktardığı kuralları ve bu kuralları özlü sözlerle (atasözü, vecize, deyim) pekiştirdiği, irfana dayalı kültürel yapıyı anlatan önemlibir kitaptır.
 
Anadolu insanı bir konuyu anlatmak veya birine öğüt vermek için genellikle bir hikaye veya fıkrayla konuya zenginlik katar, özlü sözle son noktayı koyar. Bu özlü sözlerin bir çoğunun binlerce yıl öncesinden bugüne kadar ulaştığı bilinen bir gerçektir.
 
Özdeyiş ve deyimler hariç, Türk dünyasında kullanılan 10.000 atasözünün varlığı çok büyük bir zenginliktir. Dr. Doğan Birgül bu kitabında Anadolu’da, daha çok da Orta Anadolu’da kullanılan özlü sözlere yer vermiş, kimi zaman bunları hikayelerle, şiirlerle de süslemiştir.
 
Dr. Doğan Birgül bu kitabıyla da önceki kitabında olduğu gibi önemli bir misyon üstlenerek gelecek nesillere kalıcı bir armağan bırakmıştır.
 

Anadolu Kültüründe Özlü Sözler isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Doğan Birgül tarafından yazılmış ve BİZİM KİTAPLAR YAYINEVİ yayınevinin 31.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Anadolu Kültüründe Özlü Sözler pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.