Almanya Çıldırdı Hitler ve Nazilerin Psikolojik Dinamikleri pdf – Yandex indir

Almanya Çıldırdı  Hitler ve Nazilerin Psikolojik Dinamikleri pdf – Yandex indir

1941 yılında, II. Dünya Savaşı sürerken ve Hitler henüz büyük katliamlarını yapmamışken yayınlanan bu çalışmanın amacı, mevcut çatışmanın psikolojik dinamiklerini belirlemek ve anlamaktır. Yazar, Alman zihniyetini incelemek için sıra dışı fırsatlara sahip olmuş tıp doktoru bir psikologdur. Almanya’nın durumunu şeytani bir delirme durumu olarak görür; Hitler ise medyum rolü oynayarak Alman bilinçdışına sızma becerisi gösteren ilkel bir büyücüdür. Kolektif Alman psikolojisinin temel istikrarsızlığı analiz edilir ve bu şeytani patlamayla ilişkilendirilir.
 
Almanya Çıldırdı, Avrupa’nın başına gelen bu büyük felaketin görünmez sebeplerini tasvir etmeye yönelik ilk ciddi girişimdir. Mevcut kaosun akıl ve mantık dışı unsurlarını aydınlatma amacı taşır.
 

Almanya Çıldırdı
Hitler ve Nazilerin Psikolojik Dinamikleri isimli 280 sayfadan oluşan kitap ; Helton Godwin Baynes tarafından yazılmış ve PİNHAN YAYINCILIK yayınevinin 14.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Psikanalizi Yıllığı 2021: Oyun pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Çocuk Psikanalizi Yıllığı 2021: Oyun indir, Çocuk Psikanalizi Yıllığı 2021: Oyun oku ve Çocuk Psikanalizi Yıllığı 2021: Oyun pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Almanya Çıldırdı Hitler ve Nazilerin Psikolojik Dinamikleri pdf – Yandex indir - PDF indir