Allah’ın Elçisi Hazreti Muhammedin (S.A.V.) Hayatı pdf – Yandex indir

tarafından
10
Allah’ın Elçisi Hazreti Muhammedin (S.A.V.) Hayatı pdf – Yandex indir

“Mübarek hayatı en ince ayrıntısına kadar kayıt altına alınan… Getirdiği nur ile milyarların gönlüne Sevgili, akıllarına Muallim ve ruhlarına Sultan olan Hz. Muhammed’in(sav) hayatını, Dünya Siyer ödülüne sahip Salih Suruç’un kaleminden, bir roman akıcılığı tadında, duygu ve coşku yüklü bir üslupla, siz değerli okuyucularla buluşturuyoruz…

Kitap, Efendiler Efendisinin (sav), bir mükemmel insan olarak hayatını anlatıyor, O’nun asıl gücü ve dayanağı olan manevi şahsiyetine, yani risâletine de dikkatleri çeviriyor. Bu yönüyle de, salt siyer anlatıcılığından öteye O’nun cennet iklimini tasvir ederek ortaya koyan bir eser… İnsanî özellikleri işlenirken eserde, bize yüce Rabbimizin sözlerini aktaran Peygamber Efendimizin (sav) ruhaniyetinin kapıları da aralanmakta. Bu kitabı tekrar tekrar okuma ihtiyacı duyacak ve her okuyuşta da En Sevgiliye yeniden kavuşmuş hissedeceksiniz kendinizi. O’nu (sav) nasıl sevebileceğinizi anlayacaksınız bir kez daha…

Ufuk Peygamberinin tüm zamanı kucaklayan, sonsuz saadete çağıran tatlı sesinin, “Allah’ın Elçisi Hz. Muhammed’in Hayatı” isimli bu eserle yeniden yüreğinizde yankılandığını duyacaksınız. Peygamber Efendimizin hayatı, kronolojik bir disiplin içerisinde işlenirken, tarihi olaylar içerisinde O’nun ahlakî özellikleri de başarıyla vurgulanıyor. Gerekli noktalarda daha geniş açıklamalar için ayetler ve hadislere de yer veriliyor ve kabul edilmiş tefsir ve açıklamalar yolu ile konulara açıklama getiriliyor. Tüm yönleri ile Hz. Peygamberin hayatını “okumak” için, Allah’ın Elçisi Hz. Muhammed’in (sav) Hayatı, belki de hayatınızın yeni bir dönüm noktasını oluşturacak!
 

Allah’ın Elçisi Hazreti Muhammedin (S.A.V.) Hayatı isimli 736 sayfadan oluşan kitap ; Salih Suruç tarafından yazılmış ve TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 08.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İbn Acîbe Hayatı, Eserleri ve Tasavvufî Görüşleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Eserleri ve Tasavvufî Görüşleri indir, Eserleri ve Tasavvufî Görüşleri oku ve Eserleri ve Tasavvufî Görüşleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Allah’ın Elçisi Hazreti Muhammedin (S.A.V.) Hayatı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.