Aliya Okumaları İslam Deklarasyonu pdf – Yandex indir

tarafından
16
Aliya Okumaları  İslam Deklarasyonu pdf – Yandex indir

Bu kitap Aliya Okumaları projesinin birinci etabının ilk eseridir. Aliya Okumaları projesinin birinci etabında İzzetbegoviç’in eserlerinin ana fikri; bakış açısı, konulara yaklaşım biçimi anlaşılmaya çalışılacaktır.

İkinci etap da ise İzzetbegoviç’in düşünceleri Felsefi, Siyasi, Sosyolojik ve Teolojik Okumalar aracılığıyla kritiğe tabi tutulacak, son etabı ise Aliya Sözlüğü oluşturacaktır.

Gayretimizin nedenleri arasında İzzetbegoviç’in bir hukukçu, filozof, siyasetçi ve eylem adamı olması vardır. Ama her şeyden önemlisi onun Müslüman bir entelektüel olarak düşüncelerinin insanımıza eşsiz katkılar yapacağına olan inancımızdır. Dahası onun dediği gibi “Bu bizim ödevimizdir”.
 
 

Aliya Okumaları
İslam Deklarasyonu isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Erdal Baykan tarafından yazılmış ve ÇİZGİ KİTABEVİ yayınevinin 07.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Küresel Çağda Nasıl Bir Gençlik? pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Küresel Çağda Nasıl Bir Gençlik? indir, Küresel Çağda Nasıl Bir Gençlik? oku ve Küresel Çağda Nasıl Bir Gençlik? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Aliya Okumaları İslam Deklarasyonu pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.