Alimaho’nun Hatırı İçin pdf – Yandex indir

Alimaho’nun Hatırı İçin pdf – Yandex indir

Anne ve babasının ölümü sonucunda, 10 yaşında öksüz kalan Alimaho’nun yaşamı altüst olur. Tesadüfler sonucunda karşısına çıkan Şefik Ağanın sahiplenmesi sonrasında, huzura kavuşur. Yıllar yılı Şefik Ağaya çobanlık eden Alimaho, sevilen biri kişi olarak isim yapar. Ağası tarafından evlendirilir ve bu evliliğinden Hasret adında birde oğlu olur. Alimaho, daha sonra oğlunun içine düştüğü duruma üzülerek hastalanır. Ailmaho’nun hastalığına üzülen Şefik Ağa, evine her gelene yapmış olduğu çay ikramı sonucunda “Alimaho’nun hatırı için, bir bardak çay daha için.” Sözüyle, Alimaho’yu, Özalp İlçesi ve köylerinde üne kavuşturmuş oluyor. Sonu çok hüzünlü biten bu öykü, 1968 yılında Çamurlu Köyü İlkokul öğretmenliği yapan Mürsel Adıgüzel tarafından kaleme alınmış olup, okurlarına sunmuştur
 

Alimaho’nun Hatırı İçin isimli 84 sayfadan oluşan kitap ; Mürsel Adıgüzel tarafından yazılmış ve DAHİ YAYINCILIK yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yüreği Yanmış Ekmekler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yüreği Yanmış Ekmekler indir, Yüreği Yanmış Ekmekler oku ve Yüreği Yanmış Ekmekler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Alimaho’nun Hatırı İçin pdf – Yandex indir - PDF indir