Alice Harikalar Diyarında pdf – Yandex indir

tarafından
5
Alice Harikalar Diyarında pdf – Yandex indir

Lewis Carroll’ın bir çocuk kitabı olarak kaleme aldığı Alice Harikalar Diyarında, günümüze dek hakkında sayısız inceleme yazdırmış, gizemli kelime oyunlarıyla kendinden çokça söz ettirmiş, yüzlerce uyarlaması yapılmış, neticede çocuk edebiyatının sınırlarını aşmış bir eserdir. Alice’in maceraları Victoria dönemi çocuk edebiyatı için bir dönüm noktası olmuş, o zamana dek benimsenen fazlasıyla didaktik ve hayal gücünden yoksun çocuk eserlerine unutulmaz bir yanıt vermiştir.
 Çocuk zihninin rengârenk köşelerinde koşuşturan eser, meraklı küçük Alice’in hayal dünyasını samimiyetle okura açar. Tıpkı insanlar gibi giyinmiş, üstelik konuşan Beyaz Tavşan’ı görünce, küçük kız onun peşine takılır ve hayvanın ardı sıra tavşan deliğinden aşağı atlayıverir. Uzun bir düşüşün ardından kendini Harikalar Diyarı’nda bulur. Burada her şey bir tuhaf, herkes delidir. Oysa Carroll’ın kurguladığı bu acayip ülkede her tuhaflığın içinde bir anlam gizlidir…
  “Yalnız Lewis Carroll bize dünyayı tıpkı bir çocuğun gördüğü gibi tepe- taklak göstermiş ve bizi tıpkı çocukların güldüğü gibi güldürmüştür.”
Virginia Woolf
 
#dünyaklasikleri #ingilizklasikleri #absürd #macera #fantastik #rüya #değişim
 

Alice Harikalar Diyarında isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Lewis Carroll tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 02.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mucit Mete’nin Traktörü pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Mucit Mete’nin Traktörü indir, Mucit Mete’nin Traktörü oku ve Mucit Mete’nin Traktörü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Alice Harikalar Diyarında pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.