Alice Adams pdf – Yandex indir

tarafından
3
Alice Adams pdf – Yandex indir

Amerikan edebiyat tarihinin en büyük yazarlarından biri olarak gösterilen, Kurgu Dalında Pulitzer Ödülü’nü birden fazla kez kazanan dört yazardan biri olan Booth Tarkington’un; ilk kez 1921’de yayımlanan ve 1922’de Pulitzer Ödülü’nü ikinci kez almasını sağlayan romanı “Alice Adams” ilk kez Türkçede!
Daha önce iki kez sinemaya uyarlanan Alice Adams, 1935 uyarlamasıyla en iyi film ve en iyi kadın oyuncu dallarında Oscar’a aday gösterilmiştir. Filmin yönetmenliğini Oscar Ödüllü George Stevens üstlenirken, filmde Alice Adams’ı Katharine Hepburn oynamıştır. Aynı yıl en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Bette Davis, ödülü Hepburn’ün hak ettiğini söylemiştir.
Yaşadığı ağır hastalığa rağmen onurlu duruşunu korumak isteyen idealist bir baba, çocuklarının daha iyi şartlarda yaşamasını isteyen ve kocasına baskı yaparak yanlış işlere girmesine sebep olan bir anne, ailesinden gerekli desteği ve ilgiyi görmediği için hatalı seçimler yapan bir erkek kardeş, kasabaya yeni gelen ve Alice Adams’a âşık olan yakışıklı zengin Arthur Russell… Alice Adams ise sosyal statü basamaklarını tırmanmak isteyen, bu uğurda yalanlar söylemek zorunda kalan, zengin akranları tarafından dışlanan güzel bir genç kız.
Kurgusal bir Ortabatı Amerikan kasabasında, alt-orta sınıf bir ailenin gelişen sanayi toplumu içerisindeki sınıf mücadelesini ve ekonomik duruma bağlı sosyal statülerin getirdiği ilişkilerin, bu aile fertlerinin üzerindeki etkilerini anlatan romanda; Alice Adams, her dönemin okuyucusunu büyülemeye devam ediyor.
 

Alice Adams isimli 308 sayfadan oluşan kitap ; Booth Tarkington tarafından yazılmış ve PND KİTAP YAYINCILIK yayınevinin 08.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Alice Adams pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.