Algı İle Eylem Arasında Felsefeden Psikolojiye Zihinsel Süreçlerin Derinliklerinde Bir Keşif pdf – Yandex indir

tarafından
7
Algı İle Eylem Arasında  Felsefeden Psikolojiye Zihinsel Süreçlerin Derinliklerinde Bir Keşif pdf – Yandex indir

Retinanızda bir uyarı var, kafatasınızda bir şeyler oluyor ve sonra eliniz önünüzdeki elmayı tutmak için uzanıyor. Bu ikisi arasında ne oluyor? Hangi temsiller bu elmayı yakalamanızı mümkün kılıyor? Bence Nanay bu temsilleri “pragmatik temsiller” olarak adlandırıyor.
Nanay, işlevleri duyusal girdi ile motor çıktıya aracılık etmek olan pragmatik temsillerin zihinsel yaşamımızda son derece önemli bir rol oynadığını savunuyor. Nanay’e göre insan zihni, insan olmayan hayvanların zihni gibi, eylemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmemizi sağlayacak şekilde seçilmiştir ve eylemlerimizin büyük çoğunluğu algısal rehberlik olmadan gerçekleştirilemez; bu algısal rehberliği sağlayan şey de pragmatik temsillerdir.
Algı ile Eylem Arasında, insan algısının nasıl işlediğini, düşünce ile eylem arasında nasıl bir bağlantı olduğunu sorgularken sanat, psikoloji ve bilişsel bilimler gibi çeşitli disiplinlerden gelen bilgileri bir araya getirerek okuyuculara zengin bir perspektif sunuyor. Sanat eserlerinin nasıl algılandığından sanatsal ifadenin nasıl anlaşıldığına kadar bir dizi önemli konuyu ele alıyor.
 

Algı İle Eylem Arasında Felsefeden Psikolojiye Zihinsel Süreçlerin Derinliklerinde Bir Keşif isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Bence Nanay tarafından yazılmış ve İRENE KİTAP yayınevinin 08.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Algı İle Eylem Arasında Felsefeden Psikolojiye Zihinsel Süreçlerin Derinliklerinde Bir Keşif pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.