Albert Einstein pdf – Yandex indir

tarafından
6
Albert Einstein pdf – Yandex indir

Bağımsızlığını her şeyden çok seven Albert Einstein hakkında yazılmış sayısız biyografi vardır. Fakat 20. yüzyılın en büyük fizikçilerinden biri olan Einstein hakkında net bir resim elde etmek günümüzde de pek kolay değildir.
 
Teorik fizikçi ve bilim tarihçisi, Göttingen Üniversitesi Teorik Fizik Enstitüsü’nde ders veren ve araştırmalar yapan Hubert Goenner, tüm çok yönlülüğü ve çelişkileriyle Einstein’ın emsalsiz kişiliğini, mevcut bilgi birikiminin elverdiği ölçüde ve tüm gerçekliğiyle ortaya koyuyor. Einstein’ın karmaşık olduğu kadar devrimci de olan bilimsel çalışmalarını, gündelik hayatta kullanageldiğimiz bazı cihazlar üzerindeki etkilerini göstererek daha anlaşılır hale getiriyor. Sunduğu pek çok yeni bakış açısı ve şimdiye dek sadece uzmanların malumu olan bilgiler, bu kitabın, sadece Einstein’ın yaşamına ve düşüncelerine anlaşılır bir giriş olmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda konunun uzmanları için de ilgi çekici olmasına katkıda bulunuyor.
 

Albert Einstein isimli 132 sayfadan oluşan kitap ; Hubert Goenner tarafından yazılmış ve RUNİK KİTAP yayınevinin 01.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Albert Einstein pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.