Akıl Defteri Aşk Ayeti: Alevilik II pdf – Yandex indir

tarafından
5
Akıl Defteri Aşk Ayeti: Alevilik II  pdf – Yandex indir

Aleviliğin bağrında nübüvvet nuru, velayet ateşiyle kor olmuş bir İmam Ali ve ehlibeyt sevgisi vardır. Koru tutuşturan, Hüseyin’in şehadetidir. Hangi gelenek bunca yüzyıl İmam Ali, diğer imamlar ve Hüseyin için gönlünü bu kadar dağlamıştır? Tarihin tüm ağır hüznünü çok yüce bir vecd hâliyle benliğine akıtan gelenektir Aleviliğimiz. Değil mi ki aşk yere düştüğünde hüzün onun elinden tutup tekrar ayağa kaldırır?

Bu ikinci cilt de birinci ciltte olduğu gibi Aleviliğin içinde kalarak konuşur. Bu konuşma, akıl ve aşkın sentezidir. Aleviliğimizi, Aleviliğimizin dışına da çıkarak olmadık tarihsel yapılarla özdeşleştirenler, tek bir doğrulama referansı göstermeden kendi zihinsel bagajlarına aparat yapmaktan çekinmemektedir. Oysaki düşünürün, düşünmenin ve düşüncenin temel görevi, kurguları parçalamaktır; ideolojik, mezhebî gettoları beslemek değildir. Tarihsel bir olgu ve olay, aklın konusu yapıldığında o olgu ve olayın içinde kalmak bilimsel ve akademik ahlakın gereği olduğu kadar vicdani bir sorumluluktur.
 

Akıl Defteri Aşk Ayeti: Alevilik II isimli 254 sayfadan oluşan kitap ; Gürgün Karaman tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 26.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslami Hayat / Ayet ve Hadislerle (4 Cilt) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İslami Hayat / Ayet ve Hadislerle (4 Cilt) indir, İslami Hayat / Ayet ve Hadislerle (4 Cilt) oku ve İslami Hayat / Ayet ve Hadislerle (4 Cilt) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Akıl Defteri Aşk Ayeti: Alevilik II pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.