Akademi, Bürokrasi, Siyaset Sarmalında Sağlıkla Yaşamak (2. Kitap) pdf – Yandex indir

tarafından
2
Akademi, Bürokrasi, Siyaset Sarmalında Sağlıkla Yaşamak (2. Kitap) pdf – Yandex indir

“Hastalara güler yüzlü davranılsın, hastalar kayıt altına alınsın, hasta memnuniyeti artırılsın, bıçak parası önlensin, kuyruklar azaltılsın, hastane otomasyon sistemleri kurulsun, sağlıkta yatırım ve kaynak envanteri çıkarılsın, hekimlere zorunlu hizmet kaldırılsın, sağlık müdürlerinin eğitimi ilk 6 ayda yapılsın.” 
Recep Akdağ, 2003

“Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın öyle konuşmalar yaptı ki abartmasız söylüyorum, sağlık tarihimize geçer. Ah yahu! Aydın Hocamın söyledikleri bire bir hayata geçebilse, sağlıkta sınıf ayrımı tamamen ortadan kalkar, müthiş bir devrim olur inanın ki.” 
Savaş Ay, 2004

“Dönüşümün başarısında 10 ders: 1- Gözlem, takip, sürekli geri bildirim ve buna göre esneyebilme, 2- Sağlığı temel hak olarak görüp bunu önceleme, 3- Siyasi istikrar, 4- Ekonomik istikrar ve büyüme, 5- Adanmış bir ekip, 6- Sürekli liderlik, 7- Hükûmette sağlığın artan önemi, 8- Sürekli öğrenme ve esneklik, 9- Hızlı bir şekilde uygulama kararlılığı, 10- Finansman ve hizmet sunumunun birlikte ele alınması.”
Rıfat Atun, 2010
 
 

Akademi, Bürokrasi, Siyaset Sarmalında Sağlıkla Yaşamak (2. Kitap) isimli 212 sayfadan oluşan kitap ; Sabahattin Aydın tarafından yazılmış ve MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ yayınevinin 28.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Akademi, Bürokrasi, Siyaset Sarmalında Sağlıkla Yaşamak (2. Kitap) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.