Ahmed Avni Konuk Görünmeyen Umman pdf – Yandex indir

Ahmed Avni Konuk   Görünmeyen Umman pdf – Yandex indir

Görünmeyen bir ummandır Ahmed Avnî Konuk. Adını, eserlerini ve kişiliğini az kişi bilir. Hâfızdır, şâirdir, büyük bir müzik adamı ve tasavvuf üstâdıdır. Mevlevîdir, en kapsamlı Mesnevi şerhinin yazarıdır. Aynı zamanda önemli bir devlet adamıdır. Osmanlı’dan Cumhuriyet dönemine uzanan bir ömürde PTT’nin genel müdür yardımcılığını yapmıştır.
Çok yönlü, müstesna bir şahsiyet olmakla beraber bir o kadar da az bilinen Ahmed Avnî Konuk, anlamaya ve anlatılmaya lâyık büyük değerlerimizden birisidir.
Görünmeyen Umman’da Barkçin; Konuk’un kişiliği, hayat çizgisi, yaptığı işler, içinde bulunduğu kurumlar ve ortaya koyduğu eserleri anlatıyor. Bunun yanı sıra onu çevreleyen insanları, üstâdlarını, dostlarını, talebelerini ve gönül dünyasını da çok boyutlu bir çerçevede ele almaya çalışıyor.
Bu kitap, mahviyeti nedeniyle hakkında çok az bilgi bulunan Ahmed Avnî Konuk’u günümüze ve geleceğe tanıtmak için, Konuk’un meşk silsilesine mensup olan Savaş Ş. Barkçin’in yürüttüğü uzun süren araştırmaların meyvesi… Bu değerli eserin gözden geçirilmiş yeni baskısını siz seçkin okuyucularımıza sunuyoruz.
 

Ahmed Avni Konuk
Görünmeyen Umman isimli 568 sayfadan oluşan kitap ; Savaş Ş. Barkçin tarafından yazılmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Constantin Brancuşi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Constantin Brancuşi indir, Constantin Brancuşi oku ve Constantin Brancuşi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ahmed Avni Konuk Görünmeyen Umman pdf – Yandex indir - PDF indir