Ah O Yemen’dir Yemen Hatırası pdf – Yandex indir

tarafından
4
Ah O Yemen’dir Yemen Hatırası pdf – Yandex indir

Bu eser, Rüştü Paşa’nın 1327 (1911) yılında İstanbul Matbaa-i Osmaniye’de basılmış olan Yemen Hatırası adlı kitabının sadeleştirilerek Osmanlıcadan günümüz Türkçesine çevrilmiş biçimidir. Eser, o günkü koşullarda bu uzak topraklara sevk edilen Anadolu evladının bakımsızlıktan, düzensizlikten, sıcaktan, yeteneksiz idarecilerden dolayı ne çileler çektiğini ve binlerce vatan evladının bu uzak diyarlarda nasıl şehit olduğunu yahut sağlığını bu topraklarda bırakıp, sakat ve hasta olarak döndüğünü anlatan bir destan gibidir. Kitap, 1900’lü yılların başında Yemen’in idari, askerî, sosyal ve ekonomik koşullarını ortaya koyduğu gibi, o tarihe kadar içerdiği tarihî bilgilerle de Yemen tarihi üzerine bir kaynak olma niteliği kazanmıştır.
 

Ah O Yemen’dir Yemen Hatırası isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Rüştü Paşa tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 21.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Keşif Bedeli (Şiir) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Keşif Bedeli (Şiir) indir, Keşif Bedeli (Şiir) oku ve Keşif Bedeli (Şiir) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ah O Yemen’dir Yemen Hatırası pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.