Afrodisyas Sebasteion Sevgi Gönül Salonu (Karton Kapak) pdf – Yandex indir

tarafından
10
Afrodisyas Sebasteion Sevgi Gönül Salonu (Karton Kapak) pdf – Yandex indir

Yunan ve Roma döneminden günümüze ulaşan en önemli antik kentlerden biri olan Afrodisyas, aynı zamanda çağının en ünlü heykeltıraşlık merkezlerinden biriydi. Afrodisyas’lı heykeltıraşların bölgeye özgü kolay işlenir mermerlerle yaptığı yontuların ünü Afrika’dan Roma’ya bütün dünyaya ulaşmıştı.
 
Geyre Vakfı, kuruluşunun 21. yılında, Afrodisyas dostlarının değerli katkıları sayesinde, bir zamanlar büyük tapınak kompleksi Sebasteion’u süsleyen özgün kabartmaların mitolojik hikâyeleriyle birlikte sergileneceği yeni bir müzeyi kullanıma açarak ülkemizin tarihi mirasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.
 
Uzmanlar tarafından onarılan, Afrodisyas ve çevresine duyarlı bir yaklaşımla, Mimar Cengiz Bektaş’ın projesine uygun olarak inşa edilen Sebasteion-Sevgi Gönül Salonu’nda sergilenen özgün yüksek kabartmalar, klasik dönemin efsanevi görkemini ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.
 

Afrodisyas Sebasteion Sevgi Gönül Salonu (Karton Kapak) isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 16.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hüseyin Zekai Paşa / Türk Sanatının Büyük Ustaları 6 pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Hüseyin Zekai Paşa / Türk Sanatının Büyük Ustaları 6 indir, Hüseyin Zekai Paşa / Türk Sanatının Büyük Ustaları 6 oku ve Hüseyin Zekai Paşa / Türk Sanatının Büyük Ustaları 6 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Afrodisyas Sebasteion Sevgi Gönül Salonu (Karton Kapak) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.