Afiyet Gazetesinden Aşçıbaşı Diyor Ki pdf – Yandex indir

tarafından
12
Afiyet Gazetesinden Aşçıbaşı Diyor Ki pdf – Yandex indir

Âfiyet, 1913-1915 yılları arasında İstanbul’da yayımlanan haftalık resimli bir gazetedir. İlk sayısında “sağlam fikir sağlam vücutta bulunur” sözünden hareketle sağlam vücutlu, sağlam fikirli bir millet yetiştirme gayesiyle gazetenin çıkarıldığı ifade edilir.
Kitap, Âfiyet gazetesindeki “Aşçıbaşı diyor ki” başlığı altında yer alan yemek tarifleri, yemeklerin hazırlanması, pişirilmesi, korunması, yiyecekler, içecekler, sağlıklı ve dengeli beslenme konulu yazıları kapsamaktadır. Bu çalışmayla hem Türk mutfak kültürüne katkı sağlamak hem de fikren ve bedenen “âfiyette olma”nın önemini bir kez daha dile getirmek amaçlanmıştır. “Evvel taam sonra kelam” diyerek sözü aşçıbaşımıza bırakalım.
 

Afiyet Gazetesinden Aşçıbaşı Diyor Ki isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Aylin Koç Giannopoulos tarafından yazılmış ve PALET YAYINLARI yayınevinin 18.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Zamansız Mutfak Mutfağın Kalbindeki Mazi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Zamansız Mutfak Mutfağın Kalbindeki Mazi indir, Zamansız Mutfak Mutfağın Kalbindeki Mazi oku ve Zamansız Mutfak Mutfağın Kalbindeki Mazi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Afiyet Gazetesinden Aşçıbaşı Diyor Ki pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.