Adanmış Yürek pdf – Yandex indir

tarafından
21
Adanmış Yürek pdf – Yandex indir

Hurşit İlbeyi’nin son romanı “Adanmış Yürek” edebiyatseverlerle buluşuyor
 
Yazar ve Ressam Hurşit İlbeyi’nin geniş kaynak araştırmasıyla yazdığı “Adanmış Yürek” adlı son romanı edebiyatseverlerle buluşuyor.
Romanda, Amerikalı hırslı bir antropoloji profesörü ile belgesel yönetmeni tutkulu genç bir kadının mitolojik araştırma serüveni, tarihsel mekanlar ve doğa betimlemesiyle egzotik bir yol öyküsü biçiminde anlatılıyor.
 
Anatolia antik kentlerinin zaman tünelinde görünen işaretleri takip eden romanda, Ana tanrıça kültü ve mitler ışığında insan-Tanrı ve kadın-erkek ilişkisi irdeleniyor. Adanmış Yürek, antik çağlardan modern zamanlara dek süren uygarlık ve barbarlık çatışmasıyla insanın dönüşümünü sinemasal kurguyla işleyen antropolojik temalı bir roman.
 
Yitik “Işık Uygarlığı”nın izini süren roman, aynı zamanda edebiyatseverleri İstanbul’un tarihsel kültürünün atmosferinde gizemli bir gezintiye çıkarıyor. İstanbul’un büyüleyici egzotik gizemini saklayan Yerabatan Sarnıcı’nın efsanesini ve antik Roma dönemi bazilika katedrali Ayasofya’nın tarihe gömülen kültürel mirasını gelecek çağlara ulaştırması bakımından önem taşıyor.  
 
Adanmış Yürek, özgün konusu, sürükleyici anlatımı ve yazınsal estetiğiyle kitapseverlerin beğeniyle okuyacağı iddialı bir roman.

 

Adanmış Yürek isimli 331 sayfadan oluşan kitap ; Hurşit İlbeyi tarafından yazılmış ve SANATSAL YAYINLAR yayınevinin 15.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sinekler Diyarı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Sinekler Diyarı indir, Sinekler Diyarı oku ve Sinekler Diyarı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Adanmış Yürek pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.