Adana Sokakları Turunç Kokuyor pdf – Yandex indir

tarafından
18
Adana Sokakları Turunç Kokuyor pdf – Yandex indir

Adana, güneşin kenti… Yaşamın da sımsıcak sürüp gittiği, içtenlikle yol aldığı, sokağa taştığı açık hava tiyatrosu. Tablacıları gibi seyyar değişken bir âlem. Göreni hayrete düşüren, hadi canım sen de, dedirten bir karmaşa. Köprüleri, kıyıları, mahalleleri, sinemalarıyla topyekûn bir hafıza mekânı…
Adanalının attığı her adım olay, ettiği her söz gündem. Yeri geldiğinde güneşe silah sıktığı da doğrudur; selam verircesine su gibi akıcı küfrettiği de; ayaklı sinir trafosu, yüksek gerilim hattı olduğu da.
İyi de hırsızın hiç mi suçu yok? O delirten sıcağın? Tembel gölgenin işe yaramazlığının? Cımcılık uyanılan, uyudum demeye bin şahit ister gecelerin?
Cehennem hakkını dünyada savandır Adanalı. Onun için gerginliğini mazur görmek gerek. Karşılaştığınızda şefkatle yaklaşmak. İçindeki kelebeğin kanat çırpmasına, gelip kalbinize konmasına izin vermek.
Bir bahane, Adana’ya düşürün yolunuzu! Portakal Çiçeği Karnavalı’ydı, Lezzet Festivali’ydi, Jakaranda Festivali’ydi derken, Adanalıyı yerinde görün, sevin…
İşte o güne kadar da bu öykülerle tanıyın Adana sokaklarını, sokaktaki Adanalıyı.
 

Adana Sokakları Turunç Kokuyor isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve h2o KİTAP yayınevinin 24.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Edebiyatımızda Unutulanlar ve Kaybedenler 2 pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Edebiyatımızda Unutulanlar ve Kaybedenler 2 indir, Edebiyatımızda Unutulanlar ve Kaybedenler 2 oku ve Edebiyatımızda Unutulanlar ve Kaybedenler 2 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Adana Sokakları Turunç Kokuyor pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.