Abide Şahsiyet Mehmet Akif Ersoy pdf – Yandex indir

tarafından
4
Abide Şahsiyet Mehmet Akif Ersoy pdf – Yandex indir

Milletlerin büyüklüğü, ilim, sanat, teknoloji ve fende yetiştirdiği fikir adamlarının ufku kadardır. Mehmet Akif, çizdiği ufukla bu memleketin mihenk taşıdır. Onun toplumun gönlünde taht kurmasının nedeni ne veteriner ne milletvekili ne de mevki sahibi olmasıdır. Âkif’e duyulan sevginin gerçek sebebi; yaşadığı toprağın gür sesi olmasıdır.
Halkla iç içe yaşayan Mehmet Akif, aydın kimliğiyle toplumun ağlayan gözü, sızlayan yüreği olmuştur. Dün olduğu kadar bugün de evrensel değerlere bağlılığı, vatanseverliği, feraseti, cesareti ve gönül zenginliğiyle aramızda yaşamaktadır.
Mehmet Akif; hayata bağlı, milletine sevdalı, mert, hür edalı, engin vefalı, mümbit bir fikir adamı ve güçlü bir şairdir. Şiirde zirveyi yakalamış, sanatı toplumun hizmetine sunmuş, sanatıyla birlikte mücadelesini de samimiyetle ortaya koymuştur. Bu yönüyle dün olduğu gibi bugün de gençlerimize ideal bir örnektir.
Elinizdeki roman, geleceğin Âsımlarını Mehmet Akif’in yolunda yürümeye davet ediyor…
“Allah’a dayan, sa’ye sarıl, hikmete râm ol…
Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol.”
 

Abide Şahsiyet Mehmet Akif Ersoy isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; Aziz Erdoğan tarafından yazılmış ve ÇINARALTI YAYINCILIK yayınevinin 17.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Abide Şahsiyet Mehmet Akif Ersoy pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.