Abdülhamit Yıldız Hatıraları pdf – Yandex indir

tarafından
62
Abdülhamit Yıldız Hatıraları  pdf – Yandex indir

II. Abdülhamit dönemi, Osmanlı Devleti’nin yıkılış aşamasından önceki süreçleri kapsayan ve etkileri günümüze kadar gözlemlenebilen birçok sosyal ve siyasal olayın yaşandığı bir zaman dilimi olarak hâlâ konuşup tartıştığımız bir dönem.
Bu kitapta hatıralarını okuyacağınız Tahsin Paşa, II. Abdülhamit’in 14 sene boyunca başkâtipliğini yapmış bir bürokrat, dönemin iç ve dış olaylarına çok yakından tanıklık etmiş bir şahsiyet olarak kaleme aldığı hatıratında, II. Abdülhamit’in saltanatına, şahsına ve çevresine dair gözlemlerini aktarıyor.
 Kitâbet Dâiresi’nin başında olması nedeniyle Sultan Abdülhamit’in, Bâbıâli başta olmak üzere tüm kurum ve kişilerle yaptığı yazışma ve kalem işlerini yürüten Tahsin Paşa, bundan ötürü birçok tarihî meselenin içyüzünü, sebeplerini ve aktörlerini yakinen müşahade etmiş ve döneme ait tarihî önemi yüksek olan bilgilerini hatıratında okuyucuyla paylaşmıştır.
 

Abdülhamit Yıldız Hatıraları isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; Tahsin Paşa tarafından yazılmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan II. Meşrutiyet Dönemi Türk Edebiyatından Resimli Kitap pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde II. Meşrutiyet Dönemi Türk Edebiyatından Resimli Kitap indir, II. Meşrutiyet Dönemi Türk Edebiyatından Resimli Kitap oku ve II. Meşrutiyet Dönemi Türk Edebiyatından Resimli Kitap pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Abdülhamit Yıldız Hatıraları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.