90lar Türkçe Pop Müzik pdf – Yandex indir

tarafından
17
90lar Türkçe Pop Müzik pdf – Yandex indir

Kıymetli Okurlar…
 
Bu kitap, müzik alanına yönelik bir araştırma kitabı olmasına rağmen, içeriğinde bir dönemin müzik kültürünü derinden etkileyen ve döneme damga vuran tüm toplumsal süreçleri ayrıntıları ile içermektedir.
Bu süreç, Türk müzik sanatında dinleyicilerin zihninde unutulmaz izler bırakan ve “90’lar” diye tabir edilen oldukça keyifli bir dönemdir.
İnsanların günümüze kıyasla hayat karmaşasından nispeten daha az etkilendiğini düşündüğüm bu yılarda hemen her alanda yaşanan toplumsal gelişmeler Türk pop müziğini de etkilemiş ve ortaya günümüzde dahi etkisini hâlâ koruyan oldukça keyifli bir müziksel performans süreci çıkmıştır.
Tarkan, Mustafa Sandal, Burak Kut, Yonca Evcimik, İzel-Çelik Ercan ve daha nice pop müzik sanatçıları ve grupları bu yıllara damga vurmuştur.
Kıymetli okuyucularımızın, bu kitap aracılığı ile bahsi geçen dönemin en ince ayrıntılarını zevkle okuyacağını ve o yıllara neşeli ve eğlenceli bir yolculuk yapacağını düşünüyorum.
Bu eseri çok zor süreçlerde ve büyük emekler sonucu meydana getiren kıymetli kardeşim Yağmur Eylül DÖNMEZ’i de gönülden tebrik ediyorum…
Sevgi ve saygılarımla…
Prof. Dr. Ünal İMİK
 
 

90lar Türkçe Pop Müzik isimli 289 sayfadan oluşan kitap ; Yağmur Eylül Dönmez tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 06.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Müzik Okuma Antolojisi I pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Müzik Okuma Antolojisi I indir, Müzik Okuma Antolojisi I oku ve Müzik Okuma Antolojisi I pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

90lar Türkçe Pop Müzik pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.