50 Soruda Meme Kanseri pdf – Yandex indir

tarafından
4
50 Soruda Meme Kanseri pdf – Yandex indir

Meme kanseri günümüzde kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Ülkemizde her 8 kadından 1’i meme kanseri olmaktadır. Ailede meme kanseri varlığında ve diğer risk faktörleri olan kadınlarda bu oran artmaktadır.
Kadınlarda ölümle sonuçlanan kanser hastalıkları arasında da meme kanseri birinci sırada yer almaktadır. Toplum sağlığını oldukça etkileyen bu kanser türü ile mücadele kapsamında erken tanı kritik önem taşır. Hastalığın erken evrede fark edilmesi için öncelikle bu hastalığı tam anlamıyla tanımak, sık karşılaşılan belirti ve bulgular hakkında eksiksiz bilgi sahibi olmak, doğru zamanda mamografi çekimi ile hastalığı teşhis edebilmek oldukça önemlidir. Her ne kadar ilerleyen yaşlarla beraber görülme sıklığı artsa dahi, meme kanseri riskini azaltmanın bazı yolları bulunmaktadır.

Bu kitap ile meme kanserinin en çok merak edilen sorularına cevap verilmekte ve hastalıkla ilgili bilgiler paylaşılmaktadır.
 

50 Soruda Meme Kanseri isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; Hüseyin Akyol tarafından yazılmış ve ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI yayınevinin 08.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

50 Soruda Meme Kanseri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.