5 Nolu’da Kadın Olmak pdf – Yandex indir

tarafından
6
5 Nolu’da Kadın Olmak pdf – Yandex indir

Rahime Karakaş Kürt coğrafyasında, 78 kuşağının yiğit kadınlarından biri, 12 eylül’le birlikte Diyarbekir Askeri Cezaevi’nde ağır bedeller ile sınanmış, o süreçten başı dik çıkmış, şimdi ise o dönemin karanlık çehresini bir iz, bir belge bırakmak adına kaleme almıştır. Hem sanık hem de bir tanık olarak yaşamış, anlamış ve anlatmış biridir. İlk kez Diyarbekir Askeri Cezaevi’nde kadınların yaşadıklarına anlamlı bir pencere açmıştır.
 
Yılmaz Odabaşı
 
Bugüne kadar 5 Nolu üzerine, genellikle erkekler konuştu ve yazdı. 12 Nedense 5 Nolu’nun kadın tutsakları, hemen hiç yazmadı. Çok az konuştular. Halbuki yaşanan onca zulümden, bugünlere kalanlara baktığımızda, 5 Nolu’nun kadın tutsaklarının, hayli kararlı ve direngen bir performans gösterdiğini biliyoruz. 5 nolu’nun en acımasız günlerinin gencecik kadın tutsaklarından biri olan Rahime Kesici Karakaş, benim bildiğim kadarıyla, ilk kez kadın koğuşu/koğuşları üzerinden, kadın gözüyle, 5 Nolu’yu yazıyor, anlatmış oluyor.
 
Şeyhmus Diken
 

5 Nolu’da Kadın Olmak isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Rahime Kesici Karakaş tarafından yazılmış ve DARA YAYINLARI yayınevinin 14.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hayal Krokileri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Hayal Krokileri indir, Hayal Krokileri oku ve Hayal Krokileri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

5 Nolu’da Kadın Olmak pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.