21.yy Becerilerinin Eğitime Yansımaları (Ekonomik Boy) pdf – Yandex indir

tarafından
34
21.yy Becerilerinin Eğitime Yansımaları (Ekonomik Boy) pdf – Yandex indir

Bilgi sınırsızdır – 225.000.000 kilometre uzaktaki bir teleskoba bakarak Mars hakkında öğrendiğimiz her şeyi düşünün ve sonunda oraya vardığımızda keşfedilmeyi bekleyen daha ne kadar çok şey olduğunu hayal edin. Ve bu, bir galakside yer alan güneş sistemindeki sadece bir gezegendir! Çocuklar, tüm gençler gibi meraklıdır – öğrenmek, soru sormak ve dünyamızın ve ötesinin sırlarını ortaya çıkarmak isterler. Ezber eğitim artık ülkemizin geleceği olan çocuklar için zaman kaybından başka bir şey değildir. Artık yenidünya düzenine uyum sağlayacak öğrencileri küresel dünyada başarılı kılacak uygulamalarla yetiştirmek gerekiyor. Modern dünyada başarılı olmak için çocukların, özellikle işbirliği, iletişim, yaratıcılık ve eleştirel düşünme gibi 21. yüzyıl becerileri ile yetiştirilmeleri gerekmektedir.

21. yüzyıl becerileri öğrencileri yaşam boyu öğrenenler olmaya hazırlarken, çeşitli becerilerle de donatmaktadır. 21. yüzyıl becerileri, öğrencilerin sürekli değişen, küresel bir toplumda yer almak için ihtiyaç duyduğu becerilerdir. Bu beceriler öğrenciler için yalnızca sınıfta başarılı bir öğrenme çerçevesi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda öğrencilerin değişimin ve öğrenmenin sürekli olduğu bir dünyada başarılı olmalarını sağlar. Küresel ve dijital olarak birbirine bağlı bu dünyada, yaşam boyunca tüm öğrencilerin başarılı olmak için yeni becerilere ve bilgilere ihtiyacı vardır. Çocuklarımızı okulda, işte ve tüm yaşamlarında başarıya hazırlamak istiyorsak, 21. yüzyıl becerilerini öğrenme fırsatlarını onlara sunmamız çok önemlidir.

Tüm bu gerekçelerle kitabımızda 21. yüzyıl becerilerinin eğitime yansımaları öğretmen, öğretim programı, ders kitapları ölçme değerlendirme, öğretim teknolojileri, okul yönetimi, aile boyutlarıyla ve konuya ilişkin yapılan bazı araştırmalarla ele alınmıştır.

Kitabımızın bugünün ve geleceğin çocuklarını 21. yüzyıl becerileriyle donatmasını beklediğimiz eğitim fakültelerinde öğrenim gören lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve halen her kademede görev yapmakta olan öğretmenlere katkı sağlaması dileğiyle…
 

21.yy Becerilerinin Eğitime Yansımaları (Ekonomik Boy) isimli 340 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK yayınevinin 19.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gençler İçin Hızlı Okuma Teknikleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Gençler İçin Hızlı Okuma Teknikleri indir, Gençler İçin Hızlı Okuma Teknikleri oku ve Gençler İçin Hızlı Okuma Teknikleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

21.yy Becerilerinin Eğitime Yansımaları (Ekonomik Boy) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.