17. İstanbul Bienali – Artçı Düşünceler (Katalog) pdf – Yandex indir

tarafından
17
17. İstanbul Bienali – Artçı Düşünceler (Katalog) pdf – Yandex indir

17. İstanbul Bienali’nin bu sergi kataloğu, tarzlarının ve ele aldığı konuların heterojenliğine rağmen, kompostlama dediğimiz, hala devam eden bir sürecin nakaratları ve ahengine dair bir fikir vermek üzere hazırlandı. Kitap doğrusal bir okumayı gerektirmiyor − daha ziyade, bir serginin değil de bir kompostun “elkitabı” veya kullanıcı kılavuzu gibi görebiliriz. Bu bienal için sipariş edilen makaleler ve daha kısa “pozisyon metinleri”nden oluşan ve küçük bir kısmı var olan yayınların içinden seçilmiş olan bu kitap, bienalin kaygılarına ve referanslarına dair daha derin bir bağlam ve teorik düşünceler sunuyor. Büyük oranda görsel formda temsil edilen projeler; bağlantıları, kesişim noktalarını, ortak bağlamları, çoktan yapılmış sohbetler kadar halen devam etmekte olanları da eklemleyen bir bakış açısıyla bir araya geliyor. Bienalin sergi yöneticisi Elif Kamışlı’nın her hafta katılımcılara gönderdiği mektuplardan oluşan seçki, iki yılı aşan hazırlık süreci boyunca, pandemi dolayısıyla ziyaret edilemeyen bir kentin genellikle gergin olan ruh halindeki değişimleri, ulusal olmanın çok ötesinde, aynı zamanda kentsel ve son derece kişisel olan bir huzursuzluğun tarihini kayda geçiriyor. Kataloğun tasarımı Emre Çıkınoğlu’na ait.
 
Yayın Fikri: Amar Kanwar, Ute Meta Bauer, David Teh
Yayıma Hazırlayanlar: Umud K. Dalgıç, David Teh, Ute Meta Bauer
Yayın Asistanları: Soh Kay Min, Eylül Zeynep Belden
Metinler: Nabil Ahmed, Nirwan Ahmad Arsuka, John Bell, Rustom Bharucha, Çiğdem Buğdaycı, Övül Ö. Durmuşoğlu, Greg Dvorak, David Harvey, Elif Kamışlı, Amar Kanwar, Michael Marder, Ruth McDougall, Carl Mika, Zozan Pehlivan, Maria Puig de la Bellacasa, David Teh
Çeviri: Erdem İlgi Akter, Ömer B. Albayrak, Münevver Çelik, Nazım Hikmet Richard Dikbaş, Süreyya Evren, Emrah Irzık, Gökdemir İhsan, Begüm Kovulmaz, Sinem Özer, Melis Şeyhun
Tasarım ve Sanat Yönetimi: Emre Çıkınoğlu
Tasarım Asistanı: Hatice Çavdar
 

17. İstanbul Bienali – Artçı Düşünceler (Katalog) isimli 356 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve İKSV yayınevinin 23.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dert Etme Koçun Benim pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Dert Etme Koçun Benim indir, Dert Etme Koçun Benim oku ve Dert Etme Koçun Benim pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

17. İstanbul Bienali – Artçı Düşünceler (Katalog) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.