12 Eylül Müdahalesi – Ezberler ve Gerçekler pdf – Yandex indir

tarafından
3
12 Eylül Müdahalesi – Ezberler ve Gerçekler pdf – Yandex indir

En net gibi görünen olayla ilgili bile karşıt görüş okunmalı. Belki milyonlarca kişi ile birlikte, sadece ezberden ibaret olan bir sloganı seslendiriyorsunuzdur.

Herhangi bir kişi, olay veya konu hakkında istediğinizi düşünebilirsiniz. Ama makul ve mantıklı olan, sadece kulaktan dolma şehir efsaneleri, ezberler ve sloganlar ile değil de eldeki imkanlar ölçüsünde araştırarak savunmak değil midir her neyi savunacaksanız?

Bu kitapta; 12 Eylül Müdahalesi ve Kenan Evren hakkında, çoğu müdahaleden sonra zuhur eden ve en çok öne çıkan/en bilinen eleştirel söylemler 10 başlık altında madde madde tahlil edilmiştir.

Bağlamından koparılıp çarpıtılan sözler, idam edilen mazlum(!) gençler, yaşı büyültülüp(!) idam edilen gençler, Amerikancı darbe, şartların olgunlaşmasının beklenmesi meselesi, müdahaleye zemin hazırlamak için bilerek anarşiye engel olmama ve hatta körükleme meselesi, sıkıyönetime rağmen neden anarşinin önlenemediği, bir Amerikalı yetkilinin “Bizim çocuklar başardı” dediği iddiası, “Asmayalım da besleyelim mi?” sözü, “12 Eylül PKK’yı doğurdu” iddiası, bir sağlan bir soldan meselesi, 11 Eylül günü oluk oluk akan kanın 12 Eylül günü nasıl birden duruverdiği iddiası ve sorusu, hapishanelerdeki işkence ve kötü muamele konuları irdelenmiştir.
 

12 Eylül Müdahalesi – Ezberler ve Gerçekler isimli 214 sayfadan oluşan kitap ; Metin Sevil tarafından yazılmış ve KUTLU YAYINEVİ yayınevinin 12.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

12 Eylül Müdahalesi – Ezberler ve Gerçekler pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.